(گروه ورزشی / فوتبال ایران ۱۳۹8/فروردین/5)

رئیس کمیته انضباطی در خصوص شهرآورد بزرگ تهران گفت: کلیه عوامل باشگاههای پرسپولیس و استقلال از انجام مصاحبه های تنش زا و التهاب آور خودداری کنند.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت رسمی فدراسیون، اسماعیل حسن زاده، رئیس کمیته انضباطی ضمن تبریک سال نو به تمامی هموطنان خصوصا علاقمندان به فوتبال گفت: آرزو می کنم سال 98، سالی بسیار پربار و پر برکت مخصوصا برای فوتبالی ها توام با موفقیت های چشمگیر باشد.

وی در ادامه گفت: دو برد پیاپی تیم ملی فوتبال امید را به همه علاقمندان این تیم تبریک می گویم و تشکر از تماشاگرانی که در ورزشگاه حاضر شدند و امیدواریم در دیدار سوم که مهمتر و حساس تر است، تماشاگران بیشتری تیم ملی فوتبال امید را در ورزشگاه همراهی کنند.

رئیس کمیته انضباطی در ادامه اظهار کرد: اما شهرآورد تهران که بزرگترین شهرآورد آسیا لقب گرفته در دهم فروردین ماه در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. همه دست اندرکاران اجرای این مسابقه بزرگ از چند هفته قبل مشغول تمهیدات لازم برای این مسابقه هستند. کمیته انضباطی نیز مانند همیشه با توجه به شرایط و اهمیت این مسابقه پر تماشاگر تکالیفی را عهده دار شده است که در کنار سایر مقامات رسمی مسابقه به آن عمل خواهد کرد.

حسن زاده افزود: در این خصوص باید بگویم که علاوه بر ناظر ویژه انضباطی ناظران نامحسوسی هم در بین تماشاگران حضور خواهند داشت تا همه مسائلی که مربوط به امور انضباطی مسابقه است را با مدارک و مستندات منعکس کنند و امکانات تهیه عکس و فیلم از وقایع نیز در اختیارشان قرار گرفته است.

وی بیان کرد: همینجا اشاره کنم به موضوعی که از چند ماه قبل آغاز شده است و در برخی از مسابقات در لیگ برتر و لیگ یک به اجرا هم رسیده این است که اگر برخی رفتارهای غیر ورزشی و ناهنجار از برخی افراد خاص سر بزند، با شناسایی دقیق آن افراد، تنبیهات شخصی برای آن دسته از اشخاصی که جدا از جریان تشویق و هواداری تیم خود شخصا دست به رفتارهای غیر قانونی و غیر ورزشی می زنند، برخورد خواهد شد و مهمترین تنبیه برای این افراد محروم کردن آنها از ورود به ورزشگاه خواهد بود که البته امیدواریم در دیدار شهرآورد بزرگ تهران چنین اتفاقی رخ ندهد و همه تماشاگران تمام تلاششان را برای تشویق تیم محبوب خود به کار ببندند و از هر گونه رفتار تنش زا که موجب بی نظمی در سکوها خواهد شد، پرهیز کنند.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: قطعا در مسابقه بزرگ دهم فروردین مهمانان ویژه‌ای هم از خارج از کشور در ورزشگاه حاضر خواهند بود که مسلما حساسیت بیشتری را می طلبد تا فرهنگ والای ایرانی اسلامی خودمان را به مهمانان حاضر در ورزشگاه هم نشان دهیم. مطلب بسیار مهمی که همیشه در آستانه مسابقات بزرگ مورد توجه اهالی فوتبال است مصاحبه های مقامات باشگاهها قبل از مسابقه است. به طوری که صحبت های مدیرعامل، سرمربی یا حتی بازیکنان با رسانه ها بسیار در جو ورزشگاه تاثیر گذار بوده است. البته امیدواریم که همه مقاماتی که به آنها اشاره کردم، اگر در رسانه ها صحبتی کردند، حرف‌های مثبت و آرامش بخش و موافق با روح جوانمردی، پهلوانی باشد اما اگر خدایی نکرده یک جمله تنش زا و التهاب آور از سوی هریک از مقامات دو تیم بزرگ پایتخت در رسانه ها منعکس شود، مطمئنا تاثیرات منفی بزرگی بر روی سکوها خواهد داشت.

وی افزود: از جمله صحبت های منفی اظهار نظر در خصوص تیم داوری است به نحوی که اظهار نظر مقامات دو تیم وقتی بر مبنای حدس و گمانه زنی درباره تیم داوری یا شخص داور وسط در رسانه ها مطرح می شود تماشاگر نیز ذهنیت پیدا کرده و در روز مسابقه عکس العمل نامناسب از خود بروز می‌دهد. شکی نیست که داوری فوتبال ایران هم در آسیا و هم در جهان ارتقا یافته و به جایگاه قابل احترامی رسیده است. دنیای فوتبال حتی در مسابقات جهانی روی داوری جمهوری اسلامی ایران حساب ویژه ای باز کرده است. این ارتقا سطح داور در فوتبال کشور ما باعث افتخار همه علاقمندان فوتبال است. لذا ما هم کمک کنیم تا در مسابقات بزرگی که با بهترین داوران بومی ما برگزار می شود ، جایگاه رفیع داور ما نیز متزلزل نشود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: همانطوری که همه برگزار کنندگان مسابقه با حساسیت‌های ویژه ای برای این شهرآورد بزرگ آماده می شوند، قطعا تیم داوری نیز با تمام تلاش خود آماده قضاوت در این مسابقه بزرگ می شود. لذا مطرح کردن صحبت‌های غیر منطقی و دور از روح جوانمردانگی و یا تخریب تیم داوری هیچ فایده و سودی برای فوتبال ما ندارد و فقط آرامش تیم داوری را بر هم خواهد زد.

رئیس کمیته انضباطی ادامه داد: تقاضا می‌کنم که همه ما در جایگاه خودمان به وظیفه خود عمل کنیم. مخصوصا تماشاگران فهیم پایتخت نیز فقط به تشویق تیم محبوب خود بپردازند. البته همکاران ما در کمیته انضباطی تمام مصاحبه های قبل از مسابقه ، روز مسابقه و بعد از مسابقه را رصد می کنند و با جمع آوری مصاحبه ها و الحاق آن به پرونده رقابت دربی، این امکان را فراهم می سازند که اگر تخلفاتی صورت گرفت عوامل تحریک کننده و مصاحبه های التهاب آور را نیز در پرونده لحاظ کنیم.

وی ضمن تشکر از در پایان از همه نهادها و ارگانهای دخیل در شهرآورد تهران مخصوصا نیروهای امنیتی و انتظامی که در ایام تعطیلات سال جدید با آمادگی کامل در صحنه حضور خواهند داشت گفت: امیدوارم که شهرآورد دهم فروردین هم از نظر فنی و کیفی، تماشاگر پسند و زیبا باشد و از نظر انضباطی نیز به دور از حواشی زشت بوده و با آرامش و بدون اتفاقات برگزار شود.

انتهای پیام

(مجله خبری ورزشی اسپورت نیوز)

این خبر را به اشتراک بگذارید :