گروه ورزشی / حوزه فوتبال ایران ۱۳۹۷/۰۶/۲۶

مربی تیم فوتبال استقلال جنوب، گفت: آقای غیاثی بهتر است متعصبانه از داورهایتان حمایت نکنید و داور و کمک اول او در بازی با مقاومت را مرحوم کنید.


مرتضی کرمانی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در خصوص اظهارات اخیر رضا غیاثی که گفته است هیچ‌کدام از داوران در باشگاه‌های نظامی سرباز نیستند، گفت: آقای غیاثی گفته‌اند داورانی که سرباز هستند سن‌شان به قضاوت در لیگ برتر و لیگ یک نمی‌خورد، این در حالی است که من باید در این زمینه شفاف‌تر صحبت کنم تا ایشان هم بدانند که منظور ما چیست. کمک‌داور اول این دیدار قبلا در باشگاه مقاومت خدمت کرده است و شما بهتر است فیلم بازی را ببینید تا متوجه شوید که چه عملکرد ضعیفی در این مسابقه داشت. من نگفتم که کمک داور الان سرباز باشگاه مقاومت است بلکه قبلا خدمت سربازی را در این باشگاه پشت سرگذاشته است. وقتی یک داور برای تیمی که در آنجا خدمت کرده است، داوری کند واقعا با چه شرایطی در زمین مسابقه خواهد بود؟ آیا آن دوار شرایط طبیعی خواهد داشت؟ مطمئن باشید که اینطور نخواهد بود.

وی افزود: مگر داوران قبل از شروع باز‌ی‌ها تست آمادگی جسمانی نمی‌دهند، چرا کمک‌داور این بازی چهار، پنج‌بار جلوی حملات ما را با پرچم‌های اشتباه گرفت و بی‌جهت اعلام آفساید کرد. کمک داور اول این بازی در این صحنه‌ها حداقل 5 متر از آخرین مدافع حریف عقب‌تر بود و به اشتباه جلوی حملات متعدد ما را گرفت. برخی خطاها جلوی چشم این کمک‌داور اتفاق می‌افتاد که انگار اصلا آنها را نمی‌دید. شما بروید صحنه گل مقاومت را نگاه کنید که بازیکن حریف روی بازیکن ما خطا کرد اما داور و کمک‌داور خیلی راحت از کنار این صحنه گذشتند تا مقاومت به گل برسد.

کرمانی‌مقدم در قسمت دیگری از حرف‌هایش، تاکید کرد: چرا کمیته داوران باید داوری را انتخاب کند که قبلا سربازی‌اش را در باشگاه مقاومت پشت سر گذاشته است، چگونه به داوری که پدرش در هیات فوتبال است خیلی راحت قضاوت می‌دهند؟ ما تیم خصوصی هستیم و چرا باید با این اشتباهات داوری ضرر کنیم. 3 بازیکن مقاومت کارت زرد گرفتند که دو نفر از آنها بدترین خطاها را انجام دادند، آنها بارها جلوی شروع مجددهای ما ایستادند و مانع از شروع بازی شدند اما داور فقط نگاه می‌کرد.

وی افزود: جالب اینجا است داور چهارم به ما می‌گفت که داور وسط باید چند ثانیه به بازیکنان مقاومت فرصت بدهد و اگر بعد از چند ثانیه آنها اگر از جلوی توپ کنار نرفتند آن وقت می‌تواند کارت نشان دهد. داور باید دو بازیکن حریف را اخراج می‌کرد اما چون آنها اخطار داشتند این کار را انجام نداد. بهتر است کمیته داوران طوری داور انتخاب کند که برای هیچ تیمی ذهنیت ایجاد نشود. آقای غیاثی؛ بهتر است شما متعصبانه از داورهایتان حمایت نکنید و داور وسط این بازی و همچنین کمک داور اول را محروم کنید تا بعد از این در بازی‌های آینده مرتکب چنین اشتباهاتی نشوند.

انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید :