گروه ورزشی / فوتبال ایران ۱۳۹۷/۰8/۰2

پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس، گفت: پرسپولیس در فینال کار سختی دارد اما مزیت فینال برگزاری بازی برگشت در تهران است.


ناصر محمدخانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد پیروزی پرسپولیس در مجموع دو بازی رفت و برگشت مقابل السد و صعود به فینال لیگ قهرمانان آسیا گفت: در مجموع عملکرد پرسپولیس بسیار خوب بود و توانست به فینال صعود کند، دو نیمه متفاوت از پرسپولیس دیدیم، در نیمه اول السد تیم بهتر بود و توانست از فرصت‌های خود استفاده کند و به گل برسد، در نیمه دوم شرایط بازی تغییر کرد و پرسپولیس کنترل بازی را دراختیار گرفت و خیلی زود گل تساوی را به ثمر رساند.

وی افزود:‌در نیمه اول اشتباهات بازیکنان پرسپولیس زیاد بود و در ارسال‌ها باری به هر جهت عمل می‌شد، اما تیم به بازی برگشت و توانست بازی را به خوبی کنترل کند، در پنج شش دقیقه آخر هم السد ریسکی بازی کرد و فشار زیادی آورد که کار دفاع‌ها و دروازه‌بان پرسپولیس بسیار خوب بود و تیم توانست به فینال صعود کند.

پیشکسوت پرسپولیس در مورد عملکرد نه چندان خوب پرسپولیس در نیمه اول عنوان کرد: یک مقدار مدافعان ناهماهنگ بودند و در صحنه‌ای گل السد هم هر دو مدافع تعارف کردند و بونجاح از این فرصت استفاده کرد و دروازه پرسپولیس را گشود.

مهاجم پرسپولیس در دهه شصت در مورد تجربه‌اش از حضور در لیگ قطر و اینکه حضور هواداران چقدر مؤثر بود، تصریح کرد: حضور هواداران بدون تأثیر نیست، ۹۰ تا ۱۰۰ هزار نفر به ورزشگاه آمدند و مطمئنا بازیکنان السد کُپ می‌کنند. در این شرایط در لیگ قطر مهمترین بازی چهار پنج هزار را به ورزشگاه می‌کشاند، ژاوی با تجربه بازی در اسپانیا این مسئله برایش عادی است، اما خیلی از بازیکنان قطری این فضا را تجربه نکرده‌اند. با این وجود در نیمه اول السد بهتر بازی کرد و ما یک مقدار ناهماهنگ بودیم، پاس‌های اشتباه باعث شد ژاوی و هم‌تیمی‌هایش وسط میدان را بگیرند، ولی فضاها به خوبی پوشش داده شد و در کار دفاعی منسجم عمل کردیم.

وی در مورد فرصت‌سوزی مهاجمان پرسپولیس اظهار داشت: بازی ماقبل فینال بسیار پراسترس و سخت است، السد تیم بسیار باتجربه‌ای است و سابقه دو قهرمانی در آسیا را دارد، آنها مثل الدوحیل نیستند و تاریخ چهل پنجاه ساله دارند، در این شرایط بازیکنان پرسپولیس کار سختی داشتند، در کل خدا را شکر می‌کنم که پرسپولیس توانست به فینال برسد.

محمدخانی در مورد اینکه چه آینده‌ای برای پرسپولیس در آینده فینال متصور است، عنوان کرد: تیم‌های شرقی بسیار سرعتی و تکنیکی هستند، مهمترین مسئله و مزیت برای پرسپولیس برگزاری بازی برگشت فینال در تهران است، همه چیز به آزادی ختم می‌شود و اگر گل نخوریم، می‌توانیم در بازی برگشت کار را تمام کنیم. ژاپنی‌ها از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری از ما بهتر هستند و به معنای واقعی حرفه‌ای هستند، ما بیشتر از لحاظ پولی حرفه‌ای شدیم، اما تفکراتمان هنوز آماتوری است.

انتهای پیام

این خبر را به اشتراک بگذارید :